12 Ağustos 2018 Pazar

Üç Nokta Çok laf.


Kahvelerinizi alsanız da bir bana mı uğrasanız ? :)  Biraz konuşacağım da ...  Müziğimiz de ; Hemşerim memleket nire olsun Barış Manço 'dan ! Dinliyor muyuz ?


Dünya ! Yalan Dünya  ... Ne çok üzüntü , sevinç , heyecan , iyilik , kötülük, boşluk sığdırıyoruz. Her şeyin göreceli olduğu , doğrunun yanlışın kişiden kişiye değiştiği buralarda ne kadar yaranabiliyoruz sevdiklerimize , ne kadar doğru yaşayabiliyoruz ? Kime göre neye göre ... Sorguluyorum ama daha çok kendimi. Kendime fayda sağlamayı epey olmuş bırakalı ; bir yorgunluk üzerimde. Fayda sağladığım diğerlerinde bir küstahlık. Değmemiş varlığım , dokunmamış iyi niyetim sanki ; üzerimde bir kırgınlık. Kıracak gibi olduğum noktada karşımdaki en suçsuzu ; kötülüğüm teğet geçiyor. İçten içe yiyorum kendimi ! Çıkışı olan " doğru " bir yol arıyorum sonrasında kapımı kapatmak istiyorum ve geç olmazsa kendi doğrularımla "dosdoğru" huzurlu bir hayat geçirmek istiyorum. Affola sebep olduklarım iyi - kötü , size göre bana göre değişen her durum için.


Fani Dünya ; sağı solu , altı üstü mesajlı görebilene , anlamak isteyene ! Yağan yağmurdu belki beni her şeyden arındıran o an . Rahmet.  Mutluyum nasıl da ! Sebebi yağmur.


Adı ; Saklı Cennet. Cidden saklanmış ; kolay olmayan yollardan geçerek bulduk ! Abartı. Gördük ve 5 dk içinde ayrıldık oradan . Dünya burası her şey insanlarca abartılmış ; büyütülmüş. Hepimiz böyleyiz zaten. Her şeyi abartıyoruz biraz başka şeylerde kullanalım bu huyumuzu ha ? Daha ince düşünmeyi abartalım , şükretmeyi abartalım, dikkatimizi abartalım , kırmamayı abartalım ... Ama kandırmayı abartmayalım , olduğundan farklı görünmeyi ve göstermeyi abartmayalım... 
Kendimizi abartmayalım.


Yansıma . Kendimi yansıtamadığım, kendimi sakındığım , kendimi sakladığım günler. Günlere... Ben böyle bir insanım demeye değer mi ki karşımdaki ! Beni bilmese de olur ben işimi yapıp geçeyim.Yorum yapmam insanlara , anlatmayın bana bir şey ya da bir sohbetin ortasında mı buldum kendimi hemen ortamı terk ediyorum ! Çok şey bilmemek mutluluktur ! İş ortamımı soran bir okuyucuma bu sözlerim de ! Evet çok dua ettim ; iş için. İşsizliği bildiğim için istifa etmiyorum. Ama siz siz olun dileğinizi , duanızı doğru dileyin. Çünkü ettiğiniz her dua bir gün gerçek oluyor. 

Bende durumlar böyle işte . Sıradaki ?

Herkese mutlu bir hafta ve iyi bayramlar diliyorum şimdiden :*
7 yorum:

 1. Canım biraz seni dolu gördüm , hatta birazdan da fazla diyebilirim. İş mevzuları falan mı? Ama dediğin gibi yalan dünya. Hayat aslında boş ve bizler bazı şeyleri hep erteliyoruz. Mesela benim de İstanbul'dan kaçma isteğim bir türlü dinmiyor , sürekli aklımda sürekli gitmek istiyorum. Sonra duruyorum ve diyorum ki" gitsek ne yapacağız ya iş bulamazsak ".
  14 milyon nüfuslu koskoca İstanbul'da hala eşim işsiz ,piyasa kötü , dolar altın euro hepsi ayrı bir alemde. Bana sorsan mutlu musun diye çalışmak yoruyor ve de pek mutlu etmiyor :) Aldığın kiraya gidiyor sana kalanla yetinmeye çalışıp üstüne bir de kenara para atmaya çalışıyorsun. İstanbul'da ne kadar yüksek maaş alırsan al , hep gidiyor hiç kalmıyor. Daralıyorum sorma ! Sana da şimdiden iyi bayramlar dilerim canım , Allah dualarımızı kabul etsin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doluyum ama bana çare yok benimki iç hesaplaşma daha çok. Üstünü kapatıp kalan ömrümü geçirmem gereken mevzular ; hayırlısı Allahtan :) Her şey günümüzde zor yağmur yani yer değiştirmek , sıfırdan başlamak cesaretin ötesinde tamamen maddi dayanaklarının sağlamlığına bağlı. İstanbul başlı başına zor bir şehir ama tüm şartlara rağmen üç kuruşta köşeye atabiliyorsan ne mutlu inşallah Antalyaya temelli geldiğin belki komşu olduğumuz günleri görürüz. Yer gök dua değil mi ? Dualarımıza amin. Öpüyorum çok arada mailleşelim iyi geliriz birbirimize :*

   Sil
 2. what's wrong with secretary king? (kore dizisi) :)

  YanıtlaSil
 3. Okurken ben yoruldum yahu 😊❤ ömür dediğin bir bardak su gibi akip gidiyor herşey yoluna girer sen sikma o güzel gönlünü canim benim 😊❤ rabbRa herşeyin hayırlısını versin inşallah arada bana uğra çok güzel iç dökücü yazılarım var 😁😊en güzeline emanet ol canım benim sanada şimdiden hayırlı huzurlu mutlu güzel bir bayram gecirmen dileğiyle sevgiler ❤😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım benim ;) Amin inşallah öpüyorum çok 😘

   Sil