18 Kasım 2017 Cumartesi

Cumartesi SohbetiAkışına bırakarak yaşamayı öğrendim. Geldim. Zevk almayı , iyi yanından görmeyi en önemlisi geçecek olduğunu çözdüm. Mutluyum bir o kadar da yorgun ve şaşkın. Kendime şaşıyorum.


İş yoğunluğum hep olacak bu yüzden kendime de vakit ayırmam gerektiğini ve bir düzene ihtiyacım olduğunu biliyordum. Dergiler , güzel kupalar , filmler ve kitaplar en ama en iyi ilacımdı. Hem bunlar için enerjiye de ihtiyaç yoktu. Sıcacık bir ev ve battaniye . Bitmişti.


Oruç Aruoba denilince akla ilk gelen "İle" kitabıdır. Ama benim için "de ki işte ". Biraz aydınlanmama sebep oldu. Tavsiye ederim.


Şikayeçi olduğum işin yokluğu iken sonra bir anda varlığı oldu. Bundan vazgeçtim ! İnat ettim. Sabrediyorum ve hatta düzenimi bozmazlarsa iyiyim. İyi hissediyorum. Çalışmak çok iyi geliyor. Allah bozmasın.


E tabi hep ev olmuyor. Bazen o da boğuyor. Bir ara da eve girmek istemedim. Değişik bi süreç geçirdim. İş bi garip akıyor , ev yalnız sıkıyor ( kocanın uzun süren mesaileri ) derken geç biten mesai çıkışlarında buluşmalar yaptık epey bi süre. Dön dolaş ama huzur ; evde ... sadece her şey bir süreçten ibaret. Yaşanacak ne varsa yaşanılıp ; atlatılıyordu.


Alışveriş. Hayatımızın terapisi. Kış için hazırlandım. Hatta biraz eskidiler bile ama  giymek için sabırsızlandığım Superga Yağmur Botu henüz gıcır vaziyette duruyor . Kendimi sık sık ödüllendirdiğim günler bıraktım ardımda.


De ki işte ------- 
Yaşamında bir şey patlasa , etkisi nereye kadar varabilir ki ___ ancak senin yaşam alanın içinde yayılabilir titreşimleri : ' dışarı' çıkamaz ki...


Bu geçtiğimiz cumartesi idi. Bu Cumartesinin filmi ; Begin Again olacak. Evet her cumartesi 1 film kesin izliyorum. Bu da yeni alışkanlığım. Melaba :)

Herkese mutlu hafta sonları diliyorum kendinize iyi bakın.10 yorum:

 1. Özletiyorsun kendini canım :)
  Çalışmaya gelince , insan çalışınca kendini dinç hissediyor hem de kendi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılıyor .. çalışmadığım zaman ki şu an ki gibi çalışmak istiyorum , çalıştığım zaman çalışmamak istiyorum insanoğlu işte :) şükürler olsun ki sağlığımız yerinde aslında bu zamanda çalışmayacaz da ne zaman çalışıcaz. Ama tabii şartlar zaten çalışmak değil yoran insanı çalışma şartları yoruyor . Bir de uzun bi yol çekiyorsan o daha da zorluyor insanı . Bende de önemli gelişmeler var işle ilgili en yakın zamanda paylaşacağım blogum da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende özlüyürum ki birazdan bloguna yumulcam :)

   Ya hem zor hem maddi rahatlık bilemedim yağmur ya gitsin gittiği yere kadar napayım kısmet buymuş. Düşünmeyi bıraktım bu konuda.

   Çooooook merak ediyorum inşallah hakkında hayırlısı olur canımm.
   Öpücükler.

   Sil
  2. Aynen canım gittiği yere kadar gitsin hem bu sırada başka işlerede bakarsın . İnan bazen okuduğun okuldan ziyade edindiğin tecrübeden işe alınıyorsun veya işe çağırılıyorsun . Bende lise mezunuyum AÖF dondurdum bu sene bölüm değişikliği yapacağım en azından ilerde çocuğa örnek olurum . Ama sırf bilfiil 8 yıla yakın çalıştığım için şu an ki iş yerine de kabul edildim ve çok iyi bi firma adı sanı hayli hayli duyulmuş bi yer . Eski çalıştığım yerde hem çalışıp hem okuyan bi kız tanıyordum , kız özelde okuyordu ve normal şartlarda durumu da iyi bi gün sorduğum da " okulun bitmeden neden iş hayatına atıldın " diye " maalesef atılmak zorundaydım , okuduğum bölümle alakasız bi iş yapıyorum ama tecrübe edinmem şarttı bu yüzden çalışmak istedim hem okul hem işi bir arada yürütmek zor oluyor ama en azından tecrübe ediniyorum ilerde iş bulmam daha kolay olur " diyordu . Cidden bazı bölümlerde iş verenler tecrübeye bakıyor ve özellikle bi yerde veya bi iki yerde uzun süre çalıştırmayan o zaman şansın daha yüksek oluyor :)

   Sil
  3. Orası öyle kuzu. Benim sorunlarım başkalaştı biraz ama hayırlısı Allahtan.

   Çoooook sevindim canımmm hayırlı uğurlu olsun inşallah :)))

   Sil
 2. Yazılarını okumayı özlemişim 😊

  YanıtlaSil
 3. Filmi gözüme kestirdim, Özge seçtiyse mutlaka güzeldir iki üç gün içinde izlemiş olacağım. :) Hem de daha sık uğramalıyım buraya. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimler gelmiş kimleeeeeer :))

   Umarım beğenirsin tatlım :***

   Sil
 4. Yeni alışkanlığın güzelmiş, ben de kendime böyle hedef belirleyip, yapmak istediklerimi alışkanlığa dönüştürmek istiyorum

  YanıtlaSil