9 Ağustos 2015 Pazar

Velhasıl ...

Mutluluk bayıltan sıcaklara ilaç gibi gelen bir damla yağmurda , Antalya'dan Ankara'ya taşınan biberiye saksısında gizliydi ! Açığa çıkardık :) Dalından koparıp içtiğim biberiye çayı elimde , yağmur esintisi ensemde , toprağın kokusu burnumda ! Daha ne olsun dediğim anlardan biri :)


Eve gelen misafirin muhabbetiyle eve can kattığı sizi de mutfakta hamaratlaştırdığı bir kesin. Bu arada sabah öğle akşam şu iki şeyi önüme koyun birde çay verin ohhooo değmeyin keyfime :) 


Bazı yerler sırf sevdiğin insanın yanı diye seviliyor. İstediği kadar cennetten bir köşe olsun iç huzur bakışına yansıyor. Huzur yoksa görmüyorsun ... Gölge eden tüm negatifliklerden arınmalı insan ama polyanna da olmamalı , gerçeği ört bas etmemeli. Ben dengedeyim.


Her kuşun kanadında bir insanın çığlığı var , isyanı . Göklere çıkarmış da çıkarmış . Hep gözümüzde ruhumuzda çok büyütmekten . Zaten bence tek problemim de bu çok abartıyorum çok. Sakin kal." Açıklama , bir yanılsamadır ; bir serap , bir kurgu , teskin eden bir ninnidir. Açıklama , herhangi bir varoluşa sahip değildir. Hatta gerçek adını söyleyeyim : Ödleklerin , varoluş rizikosunun , fütursuzluğunun ve değişkenliğinin yarattığı , o insanın betini benzini attıran korkuya karşı geliştirdikleri bir savunmadır " diyor kitapta. 


Sabır , emek , aşk , heves , hayal olmadan olmuyor. Bu puzzle hepsini barındırıyor . 


Öperim o zaman :* mutlu haftalar.

10 yorum:

 1. owwwwwwww
  muhteşeemm!
  alkışlıyorum :-*

  YanıtlaSil
 2. bazı yerler insanın sevdikleriyle daha özel geliyor insana :)

  YanıtlaSil
 3. yapbozu yapıştırıp astın mııı.

  üstten 2. fotodaki kahvaltı benim olsuun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yoook deep ortada ev yok kii şimdilik yapıştırdık duruyor :)

   Gel kurayım bir sofrada sana :))

   Sil
 4. Ellerinize saglik,muhtesem gozukuyorlar :))

  YanıtlaSil
 5. Huzur konusuna yürekten katılıyorum sevdiklerinle birlikte olduğun heryer huzurlu:)

  YanıtlaSil